Apart Nedir?

227

Apart Nedir: Konaklama işletmelerinde, bireylere sunulan daire tipi evlere apart denilmektedir. Bu daireler kullanıcılarına kendi imkânları ile barınma, yeme ve içme gibi olanaklar sağlar. Bireylerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi açısından tüm eşyalar hazır olarak sunulmaktadır.

Apart Özellikleri

Apart konaklamalarında, bu daireleri kullanacak olan kişilere kendi evindeymiş gibi bir hava yaratılmaktadır. En fazla 3 odalı olan apartların mutfak, banyo ve tuvaletleri de bulunmaktadır. Daha çok yaz sezonunda tercih edilen bu dairelerde bazen salon ve mutfak bir aradadır.

Apart daireler pek çok anlamda avantajlıdır. Günümüzde daha çok öğrencilerin yararlandığı bu daire tipi ayrıca konaklamak için seyahat eden tatilciler tarafından da tercih edilmektedir. Şehir merkezine yakın yerlerde bulunan bu daireler konforludur ve her türden eşya alınarak aparta yerleştirilmiştir.

Apart Otel Nedir?

Konaklama seçenekleri arasında en çok tercih edilen apart oteller de tıpkı apart daireler gibi döşeli olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Ancak bu seçenekte daha farklı alternatifler bulunuyor. Öncelikle villa veya apartman şeklinde olan apart otellerde birden fazla mutfak, salon ve oda yer alır. Geniş bir yapıda oldukları için kalabalık aileler tarafından tercih edilmektedir.

Apart konaklama tipinde herhangi bir yemek hizmeti verilmemektedir. Bu nedenler ‘kendin pişir kendin ye’ sistemi kullanılır. Ayrıca alışverişler apart çevresinde yer alan marketlerden yapılmaktadır.

Apart Tarzı Konaklamanın Avantajları

Bu tip konaklamalarda kendi evinizdeymiş gibi hissedebilir ve güzel bir konfor hizmetiyle karşılaşabilirsiniz. Tasarruf konusunda tatile çıkmak isteyenler için yeme ve içme maliyetleri de azalabilmektedir. Çünkü hem apart dairelerde hem de apart otellerde, tüketim malzemeleri dışarıdan tedarik edilmektedir.

Apart tarzı konaklamalarda kişi başı ücret talep edilmez. Bu anlamda bir apart daireyi ya da oteli ister tek isterseniz de çok kişilik olarak tercih edebilirsiniz.

Apart daireler, öğrenci ya da geçici iş için şehir değişikliği yapanlar için son derece uygundur. Apart oteller ise kalabalık ailelerin tatil süreçlerinde fırsatlı hale gelmektedir.

Bu konaklamaların farklı avantajları da vardır. Öncelikle gecelik ücret ödeyerek ailece konaklama şansı yakalanabilmektedir. Çok daha ekonomik olan apartlarla ilgili daire sahibiyle kaç kişi konaklayacağınızı önceden görüşmeniz yeterli olacaktır.

Apart Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her şehir ve tatil beldesinde bulunan apartlarla ilgili seçim yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. İlk olarak apart sahibiyle telefonda ön görüşme yaparak sunulan hizmetlerin neler olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca bu süreçte apartın temiz olup olmaması çok önemlidir. Uzun süreli apart kiralayacak olanlar daha önceden bu daireleri görmeli ve daha sonra karar vermelidir.

Apart seçerken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili olarak, mutfakta hangi araç ve gereçlerin olduğuna dikkat edilmelidir. Uzun süreli apart konaklamalarınız için bu durum çok önemlidir. Ek olarak dairede havlu ya da nevresim gibi malzemelerin olup olmadığını araştırmanızda yarar var.

Apartın konum bakımından önemli noktalarda olması önemlidir. Çünkü herhangi bir alışveriş ya da farklı bir bölgeye ulaşım durumunda kısa sürede istediğiniz yere erişim şansınız olmalıdır.

Apart dairelerde sonradan farklı bir sürprizle karşılaşmamak için ön görüşme yapmanız gerekiyor. Özellikle apart otellerde eşyaların kullanımıyla ilgili farklı işleyişler uygulanabilmektedir.

Kızıl Elma Nedir? 9

Kızıl Elma Nedir?

Kızıl Elma Nedir: Türkler için üzerinde düşünüldükçe uzaklaşan hedef ve amaçları simgeleyen ülküye Kızıl Elma denir. Türk mitolojisinde farklı şekillerle tasvir edilen...

Çernobil Kazası Faciası Nedir? 109

Çernobil Kazası Faciası Nedir?

Çernobil Kazası Faciası Nedir: 26 Nisan 1986 yılında, Ukrayna’nın Çernobil kentinde yer alan nükleer santralin patlamasıyla yaşanan olaya Çernobil kazası...

Cadılar Bayramı Nedir? 237

Cadılar Bayramı Nedir?

Cadılar Bayramı Nedir: Her yılın Ekim ayı sonunda Hristiyanlarca kutlanan bayrama Cadılar Bayramı denir. Bu bayramın çok farklı aktiviteleri vardır....

Barista Nedir? 60

Barista Nedir?

Barista Nedir: Barista kökeni İtalyanca olan bir meslek adıdır. Dilimizde olduğu gibi okunmaktadır. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz bu meslek türü;...

Yörük Nedir? 47

Yörük Nedir?

Yörük Nedir: Rumeli ve Anadolu topraklarında göçebe yaşam tarzını benimsemiş, geçim kaynağı olarak hayvancılıkla uğraşan, yayla ya da ovalarda kurdukları...

Nazi Nedir? 49

Nazi Nedir?

Nazi Nedir: Almanya’da Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’nin ideolojisini benimseyen kişilere Nazi denir. Nazi Partisi Almancada kısaltılmışı NSDAP olan Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei’dir....

Sitemiz

www.onedir.net

Türkiye'nin Net Bilgi Kaynağı

Amacı;

nedir

sorusunun cevabını, okuyucuya en kısa yoldan ulaştırmaktır.

Onedir Net sitesinin, bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayesi yoktur.