İlginizi Çekebilir
Varis
  1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. DD Krem Nedir?

DD Krem Nedir?

dd krem

DD Krem Nedir: DD krem, günlük koruma ve sürekli bakım için tercih edilen bir krem türüdür. DD, Daily Defense ve Dynamic Do-All ifadelerinin kısaltılmış halidir.

DD Kremin Özellikleri

DD kremler daha çok anti-aging alanına yoğunlaşarak üretilmiştir. Bu yüzden cilt üzerinde sarkma veya kırışıklık sorunu yaşayanlar bu kremleri tercih etmeye başlamıştır. Güneş koruması içeren bu kremlerin ayrıca cildin sıkılaşması ve aydınlatılması konusunda başarılı olduğu bilinmektedir.

DD krem ürün gruplarında asıl amaç, ciltteki leke ve çizgileri engellemek ve cilt tonundaki eşitsizliği ortadan kaldırmaktır. Bununla beraber hafif yapıda olmalarından dolayı pratik bir kullanım seçeneği sunmaktadır. Cilt yüzeyinde güzel bir görünüm sağlayabilen DD kremler ile çevresel faktörlere karşı koruma da sağlanabilir.

İçeriği bakımından hafif olan bu kremlerin cilt üzerinde başarılı bir kapatma özelliği olduğu bilinmektedir. Ayrıca cilt üzerindeki kusurları giderme konusunda kullanıcılarının memnuniyetini kazanmıştır.

Bu krem türü cildin her bölgesi için farklı tasarlanmıştır. Bu sayede cildin diğer bölgeleriyle etkileşimi engellenmiş ve yan etki oluşum süreci ortadan kaldırılabilmiştir. Cildin tamamına uygulanabilen DD kremlerinin güneş ışınlarına karşı oldukça etkili olduğu belirtilmektedir. Sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da DD kremin kullanımı tavsiye edilmektedir.

Bu kremler ayrıca aşağıdaki durumlar için de kullanılmaktadır;

  • Sivilceleri kontrol altına almak
  • Yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini azaltmak
  • Cildin günlük nem ihtiyacını karşılamak

DD Krem Nasıl Kullanılır?

DD kremlerini kullanırken daha çok parmaklar kullanılmalıdır. Farklı bir yöntem arayanlar için makyaj fırçaları önerilmektedir. Yüzün merkez noktasından başlayarak bu kremi tüm yüz bölgesine eşit bir şekilde dağıtarak kullanabilirsiniz. Kremi sürdükten sonra masaj yardımıyla tüm cildinize yayabilirsiniz. Gündelik olan kullanımlarda cildinizi daha önceden temizlemeniz gerekmektedir. Bununla beraber cilt tipinize uygun olan toniği tercih etmenizde yarar var.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Büstiyer Nedir?

Kremi uyguladıktan sonra 2 ya da 3 dakika kadar beklemeniz ve daha sonra makyaja başlamanız önerilmektedir.

DD kremler boyun, kol ve bacaklarda da kullanılmaktadır. Bu ürünleri tercih ederken güneş koruyucu ve kapatıcı özelliği olan kremleri satın almanız önemlidir. Ayrıca cildin kolay emebileceği kremlerden yararlanmak, sağlık açısından çok daha önem arz etmektedir.

DD Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

DD krem satın almadan önce cilt yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu süreçte temel belirleyiciler olarak cildin yağlı, kuru veya karma olması ve cilt tonu gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Her marka dd krem konusunda farklı ürün yelpazesi geliştirmiştir. Bu yüzden bazı kremler yoğun nemlendirme vaadi verirken bazıları da yaşlanma karşıtı olduğunu paylaşmaktadır. Krem seçerken tüm bu özellikleri bir arada bulunduran seçeneklerle de karşılaşılabilir. Ayrıca en önemli durum, bu tür ürünleri kullanırken uygulanacak bölgenin temiz olmasıdır.

DD Kremin Yan Etkileri

Cilt bakım ürünlerinin neredeyse tamamında kimyasal madde bulunmaktadır. Ancak günümüzde üretilen DD kremlerde kimyasal içerikler olmadığı belirtilmektedir. Bununla beraber paraben ve alkol içermeyen kremlerin tercih edilmesi, sağlık açısından önemlidir. Yine de bu kremi satın alırken içeriğinin kapsamlı bir şekilde kontrol edilmesi gerekir.

DD Kremin BB ve CC Kremlerden Farkı

BB ve CC kremlerinin karışımı olarak üretilen DD kremler, bazı özellikleri bakımından farklılık göstermektedir. Vücudun farklı bölgeleri için ayrı ayrı üretilen dd kremlerde yoğun nemlendirme özelliği vardır ve vitamin içermektedir. Bu özelliği dolayısıyla cildi dış etkenlere karşı korur. Ayrıca yaşlanmanın cilt üzerindeki etkisini de en aza indirir.

Bir önceki yazımız olan Büstiyer Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap
Bu içeriğe tepkini emoji ile bildir?

Yazar Hakkında

İnternetteki bilgi kirliliğine ve spam yazılara tepki olarak "Türkiye'nin net bilgi kaynağı" O Nedir Net'i kurdu. Bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayesi yoktur.

Yorum Yap