1. Ana Sayfa
  2. Listeler
  3. En Çok Gördüğümüz Rüyalar ve Anlamları

En Çok Gördüğümüz Rüyalar ve Anlamları

En Çok Gördüğümüz Rüyalar ve Anlamları
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Her insanın mutlaka görmüş olduğu ve anlamını çok merak ettiği bazı rüyaları vardır. Rüyalarınızda gördüğünüz her şeklin, varlığın ve olayın ayrı bir anlamı bulunmaktadır. Fakat bu anlamlar rüyayı gören kişiye, kişinin hayatına ve niyetine göre farklı yorumlanmaktadır. Bu yazımızda en çok görülen rüyalar ve anlamlarını liste içerik olarak sizler için hazırladık.

1.Rüyada Düşmek

Rüyada düşmek genel olarak kontrol kaybı ile yorumlanmaktadır. Bir diğer anlamı ise başarısız olmaktır. Eğer son günlerde kendinizi başarısız ve kontrolsüz hissediyorsanız bu rüyayı görmeniz muhtemeldir.

2.Rüyada Uçmak

Rüyada uçmak en sık görülen rüyalardan bir tanesidir. Uçtuğunuzu gördüğünüz yer çok önemlidir. Eğer yüksek bir yerden uçtuğunuzu süzüldüğünüzü gördüyseniz kurtuluşa doğru gidiyorsunuz demektir. Ya da alçaktan bir yerden yükseldiğinizi gördüyseniz bu sizin eninde sonunda kurtuluşa ereceğinizi, sadece biraz daha gayret etmeniz gerektiğini temsil etmektedir.

3.Rüyada Dişlerin Döküldüğünü Görmek

Rüyada dişlerin döküldüğünü görmek birçok manaya yorulabilir. Bu rüyanın anlamını çözmeye çalışırken gören kişinin yaşı mutlaka bilinmelidir. Çünkü bu rüyada yaş önemli bir kriterdir. Eğer yaşlı biri rüyasında dişlerinin döküldüğünü görüyorsa bu onun ölümden çok korktuğunu çok yoğun bir kaygı içinde olduğunu gösterir. Daha genç bir kişi rüyasında dişlerinin döküldüğünü görürse bu onun son zamanlarda bir güç kaybı yaşadığına işarettir.

4.Rüyada Çıplak Olmak

Rüyada çıplak olmak hemen hemen herkesin bir dönem görmüş olduğu rüyalardandır. En çok görülen rüyalar arasında ilk sıralarda yer alır. Çıplak olmak; savunmasızlık, sosyal kaygı, yargılanma korkusu, analiz edilme korkusu anlamına gelmektedir. Üzerinizde çok fazla baskı hissettiğinizde, sürekli göz önünde olmaktan korktuğunuzda veya kaçındığınızda bu rüyayı görme olasılığınız hayli yüksektir.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  En Sadık Köpek Irkları ve Özellikleri

5.Rüyada Ölmek

Çoğu kişi rüyada ölümle karşılaştığında korkmaktadır. Aslında ölüm her ne kadar günlük hayatta korktuğumuz ve üzüldüğümüz bir olay olsa da rüyada o anlamı taşımaz. Rüyada ölüm, yeni başlangıçları temsil eder. Rüyada bir ölüm ile karşılaştığınızda ya da kendi ölümünüzü gördüğünüzde bilin ki hayatınızda yeni başlangıçlara adım atacaksınız.

6.Rüyada Kovalanmak

Rüyada kovalanmak geçmişiyle yüzleşmekten korkan, problemleriyle yüzleşmekten ürken insanların gördüğü rüyalardan bir tanesidir. Rüyada ne tarafından veya kim tarafından kovalandığınıza dikkat edin. Geçmişinizde yüzleşemediğiniz olay ile yüzleşin, rüyalarınız kısa süre içinde kaybolacaktır.

7.Rüyada Su Görmek

Rüyada görülen su duyguları temsil eder. Rüyanızda suyu nasıl gördüğünüz çok önemlidir. Su berrak mı, hangi renk bu sorulara göre anlamı değişmektedir. Rüyanızda gördüğünüz su berrak ise sizi güzel şeyler bekliyor demektir, su karışık ve bulanık ise biraz duygularınızla boğuşmak zorunda kalabileceğiniz günler gelebilir.

8.Rüyada Araç Sürmek

Rüyada görülen yol, hayat anlamına gelmektedir. İçinde olduğunuz araç yolda ilerlemeye devam mı ediyor yoksa durdunuz mu, bunlar önemli ayrıntılardır. Eğer siz aracın içinde arka koltukta iseniz, aracı başkası kullanıyorsa başkası tarafından hayatınız kontrol ediliyor anlamına gelmektedir. Tekrar aynı rüyayı görürseniz bir dahakine aracı süren kişinin kim olduğuna dikkat edin.

Rüyalarınızı yorumlarken gün içinde karşılaştığınız olayları ve kişileri aklınızdan geçirin ve son zamanlarda neler yaşadığınızı düşünün. Bunları düşünerek rüyalarınızı yorumlamanız ve anlamanız daha kolay olacaktır. Kötü bir rüya gördüyseniz kimseyle paylaşmayın, eğer gördüğünüz rüya sizi çok fazla rahatsız etmeye başlarsa, musluğu açıp suya anlatarak görmüş olduğunuz rüyanın kötülüğünün su ile akıp gittiğini düşünün. Bu sizi rahatlatacaktır.

Yorum Yap