İlginizi Çekebilir
Afrodizyak
  1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Krepe Nedir?

Krepe Nedir?

Krepe Nedir

Krepe, kısaca saçın kabartılma işlemidir. Herkesin saç şekli yapısı birbirinden farklıdır. Bazı kişilerin saçı İnce telli bir yapıya sahiptir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler krepe uygulaması ile saçlarına daha kabarık bir hal almasına sağlayabilmektedir.

Saça Krepe Yapılma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Bu uygulama genellikle saçın ön tarafına yapılmaktadır
  • Saç taranır bir kaç parçaya ayrılır
  • Ayrılan çorap bir tarak yardımı ile uçtan dibe olacak şekilde taranır.
  • Bir fırça yardımı ile bu işlemin yapılması çok daha iyi şekilde krepin işleminin gerçekleşmesini olanak sağlayacaktır
  • Krep işlemi tamamlandıktan sonra saçın kabarık olduğu görülecektir

İnce telli saç yapısına sahip olanlar saçını hangi şekli verirlerse versinler saçın dümdüz bir görüntü aldığını bilirler. Bu sebepten dolayı krepe işlemine saça uygulayarak bu görüntülerden kurtulabilirler. Krepe uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur saç diplerinin tarağı denk gelmesidir ve saçı yıpratmayacak şekilde taranmasıdır. Yani nazik bir şekilde ince telli tarakla saç aşağıdan yukarıya doğru taranmalıdır.

Fön Makinesi İle Krep Yapımı

Fön makinesi krepe yapımında kullanılabilecek alternatif seçeneklerden bir tanesidir. Saçınızın arka tarafından bir miktarını elinizi kaldırın. İnce dişli tarakla saçınızı tuttuğunuz taraftan başlayıp yukarı aşağı saçınızı taramayı başlayın. Bu işlemi yaptığınız esnada fön makinesini saçınıza çok yakın tutmayarak bir kabartma işlemi yapabilirsin. Krepe işlemine daha iyi sonuç vermesi için saç kabartıcı kremleri de kullanabilirsiniz.

Krepe Yapabilmek İçin Tercih Edilebilecek Ürünler

Bazı saç spreyleri saçın hem kabarık bir görüntüye sahip olmasına hem de bu görüntü uzun süre bozulmadan kalmasını sağlayabilmektedir. Ünlü markalar ürettikleri spreylerle kullanıcıların bu işlemi yapabilmeleri için birçok ürün satmaktadırlar.
Krepe işlemi ile hacimli topuzları, ense topuzunu, kabarık atkuyruğu şeklinde saç modellerini daha güzel bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.
Atkuyruğu modelini yapabilmek için saçınızın kabarık olması şarttır. Sönük ve ince telli bir saç atkuyruğu yapıldığında neredeyse hiç belli olmamaktadır. Kullanılan krepe yöntemi bu sorunun giderilmesine yardımcı olabilmektedir.
Topuz modelini seven kadınlar ince telli bir saç yapısına sahip saçlarını topladıklarını da saçlarını çok kısa göründüğünü bilirler. Topuz’un hem kabarık hem de saçın uzun bir yapıya sahip olduğunu göstermek için krepe yöntemi birebir yetkili olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Microblading Nedir?

Bir önceki yazımız olan Straplez Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap
Bu içeriğe tepkini emoji ile bildir?

Yazar Hakkında

İnternetteki bilgi kirliliğine ve spam yazılara tepki olarak "Türkiye'nin net bilgi kaynağı" O Nedir Net'i kurdu. Bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayesi yoktur.

Yorum Yap