İlginizi Çekebilir
Afrodizyak
  1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Mor Şampuan Nedir?

Mor Şampuan Nedir?

mor şampuan

Mor Şampuan Nedir: Bayanların saç boyama işleminden sonra karşılaşabildikleri mat renkleri ortadan kaldırmak için kullanılan şampuan türüne mor şampuan adı verilmektedir. Mor şampuan pek çok yerde silver şampuan olarak da bilinmektedir.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuanlar günümüzdeki kuaför ve güzellik salonlarında sıkça kullanılmaktadır. Doğal bir yapıda olması nedeniyle verimli sonuçlar sunan bu şampuanın asıl kullanım amacı, saçların boyanmasının ardından belirli bir zaman diliminde ortaya çıkan sarı renk tonlarını ortadan kaldırmaktır. Gösterişli olan saç renkleri için kullanıldığında daha canlı bir görünüm sunar.

Mor Şampuanın İçeriğinde Neler Var?

Silver şampuanın içeriğinde süt proteinleri yer almaktadır. Saç derisini güçlendiren bu proteinler ayrıca saçlardaki dökülmeleri önler ve saç kırılmalarının da önüne geçer. Bu sayede daha parlak bir görünüm oluşmasına katkı sağlamaktadır. Yine şampuanın içeriğinde bulunan meyve özleri sayesinde renk bütünlüğü korunur ve doğal bir kokunun yayılması sağlanır.

Bu şampuanın içeriğinde paraben ve sülfat bulunmamaktadır. Bu yüzden kimyasaldan uzak bir üründür ve yaygın bir kullanım alanı vardır.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Saç boyama işlemlerinde açık renkli tonları tercih edenler, bu tür renkleri tutturma konusunda mor şampuan kullanabilmektedir. Bir süre sonra ortaya çıkabilen kızıl rengin önüne geçmek için silver şampuanı tercih edebilirsiniz.

Koyu renkli saçlara sahip olan bayanlar ise bu şampuanı, saç kremiyle incelttikten sonra kullanabilirler. Yoğun olarak kullanılmasında herhangi bir yan etkisi olmayan mor şampuanların kullanım şekline dikkat ederek tercih etmeniz yeterli olacaktır. Boyama uygulamasının hemen ardından kullanılabileceği gibi işlemden sonraki 1 hafta içerisinde de tercih edilebilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Jüpon Nedir?

Haftada 2 veya 3 defa kullanılabilen mor şampuan, su ile temas yapılarak rahatlıkla köpürtülebilmektedir. Saçlarınıza uygulayıp yeteri kadar köpürttükten sonra 5 dakika bekleyerek yıkamanız yeterli olacaktır. İlk kullanımda şampuanın renginin mor olması nedeniyle saçların da mor rengine dönüşeceği hissine kapılabilen kullanıcılar, daha sonra bu durumun geçici olduğunu fark etmektedir. Çünkü saçların durulanmasının ardından mevcut saç rengi yeniden ortaya çıkmış olacaktır.

Mor Şampuanı Kimler Kullanabilir?

Saçlar üzerindeki renk koruyucu etkisi kanıtlanmış olan mor şampuanı saçlarında aşırı beyaz ve gri renk oluşumu bulunanların kullanması gerekmektedir. Ayrıca açık sarı renklerin istenmeyen görüntülerini ortadan kaldırmak isteyenler de silver şampuan kullanabilir.

Sarı ve küllü sarı saçlarda ortaya çıkabilen turunculuktan kurtulmak için de mor şampuan kullanılmalıdır. Öte yandan beyaz ve gri saç renginin daha parlak ve canlı görünmesi için bu şampuan en iyi çözümdür.

Sarı yansımalar sadece sarı saçlarda görülmez. Gri ve beyaz saçlarda da kötü sarı yansımalar ortaya çıkabilir. Kısaca beyaz, sarı ve gri saç rengine sahip olan herkesin mor şampuan kullanması tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan Jüpon Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap