İlginizi Çekebilir
Drone
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Netflix Nedir?

Netflix Nedir?

netfilix

Netflix dünyanın gündemine gelen ülkemiz dahil olmak üzere 130 ülkede dizi ile video içeriklerini çevrimiçi izleye bilmemize olanak tanımaktadır. netflix DVD sektöründe işe başlayıp ve ardından DVD sektörünün gelişen teknoloji ile önem kaybetmesi ardından çevrimiçi videolar yayınlamaya başlamıştır. 2016 yılında tüm dünyada hizmet veren bir yayın aracı olmuştur. Türkiye’de yayın vermeye başladığı andan itibaren yaklaşık olarak 1 saatte 7000 üye ile büyük bir kitle kazanabilmiştir. İçerisinde bulundurduğu arşivde dizileri izlemenize imkân sağlamaktadır. Amazon Prime, Hulu tarzında çevrimiçi video seçenekleri ile herkesin ilgi odağı balina gelmiştir.

Dünya üzerinde başarısı kabul edilmiş birçok dizi bu platformda yer almaktadır. Platform içinde bulunan diziler özenle seçilmektedir. Başarısız kabul edilen dizileri içerisinde genellikle barındırmamaktadır. Sadece bilgisayardan değil televizyondan mobil cihazlardan da kullanılan bir uygulama şeklidir. netflix’in aylık olarak bir ücret ödemesi bulunmaktadır. Ücret ödenildiği takdirde bütün hizmetler kullanıcıya sunulmaktadır.

Vermiş olduğu hizmeti farklı paketleri vermektedir. Temel, standart ve özel olmak üzere 3 farklı paket seçeneği ile kendinize uygun paketi alabilme imkânı sağlamaktadır.

Temel Paket

 • Bu pakette Birden çok kişi netflix üyeliğini kullanamaz sadece bir kişi çevrimiçi olarak kullanabilir
 • SD seçeneği bulunmaktadır
 • 15,99 TL karşılığında bu paketi alabilirsiniz

Standart Paket

 • Online olarak aynı anda iki cihazın netflix formundan yararlanabilme imkanı bulunmaktadır
 • Kalite olarak HD yayın seçeneği kullanılabilmektedir
 • Ayda 27,99 TL ödeme yaparak bu paketten yararlanabilirsiniz

Özel Paket

 • Diğer paketlerden farklı olarak 4 kişi netflix platformunda online olarak kullanım sağlayabilmektedir
 • HD ve Ultra HD seçenekleri ile yüksek kalitelerde izleme yapabilirsiniz
 • Ayda 39,99 TL ödeme yaparak bu paketi kullanabilirsiniz

Netflix platformuna girebilmek için üye olduktan sonra yeni dizileri ilk izleyenlerden olabilirsiniz. Alt yazılı kaliteli filmleri ilk bölümleri burada gösterilmektedir. İstediğiniz diziyi bulmak olabildiğince zordur. Bu sebepten dolayı saatlerce bir diziyi bulmak yerine bu diziye netflix rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Miracast Nedir?

Yeni diziler yayınlandıktan sonra internete düşmesi çok uzun sürebilmektedir. Ve bazı diziler internette hiç yer almamaktadır. Bu tarz problemler netflix Platformu ile ortadan kalkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Muud Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

Yazar Hakkında

İnternetteki bilgi kirliliğine ve spam yazılara tepki olarak "Türkiye'nin net bilgi kaynağı" O Nedir Net'i kurdu. Bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayesi yoktur.

Yorum Yap