İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Playstation Plus Nedir?

Playstation Plus Nedir?

Playstation Plus Nedir

PlayStation plus PSN hesabının gelişmesini ve PS4 sisteminden kaliteli bir şekilde yararlanmayı sağlayan bir abonelik hizmeti olarak tanımlandırılır. Online olarak çok oyunculu oyun oynayabilme seçenekleri sunan PlayStation Plus hizmeti aylık plus oyunlarını dinlenme modun da otomatik düzeltme indirme gibi seçenekleri kullanabilmenize olanak tanımaktadır. Yeni tam oyun denemeleri, demolar, herkese açık beta denemelerine erişim bakımından en erken ulaşabilecek kişilerden birisi olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken PlayStation Plus aboneliğinden yararlanmanızdır. PlayStation Plus aboneliğine üye olduğunuz zaman 10 GB’lık çevrimiçi depolama alanı olarak oyun kayıtları yapabilirsiniz. Playstation’ın mağazasında bulunan özel içerikleri erişip bunları indirebilme şansınız PlayStation Plus sayesinde gerçekleşebilmektedir.

PlayStation Plus ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz. Yeni bir sistem üzerinden deneme hesabınızda ilk defa oturum açtığınızda karşınıza PlayStation Plus mesajını kontrol etmeniz önerilmektedir. Ya da PlayStation plusun ücretsiz olarak kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmenin bir diğer yolu ise PlayStation Store mağazasına bakarak öğrenebilirsiniz.

PlayStation Plus deneme sürümü için gerekli olan kaydı yaptırdıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekmektedir. Bu şekilde cüzdana otomatik para ekleme işlemede aktif hale getirmiş olursunuz. Deneme sürümünü kullanmaya başladıktan sonra gelecek ay otomatik olarak üyeliğiniz başlayacaktır. Bunun ardından 1 aylık abonelik ücreti sizden alınacaktır. Eğer böyle bir problemle karşılaşmak istemiyor iseniz yapmanız gereken, deneme sürümü bitmeden abonelik işlemlerini iptal etmeniz olacaktır. Aksi takdirde otomatik olarak yenilenen aboneliğiniz kredi kartı bilgilerinizi kullanarak sizden 1 aylık ücreti alacaktır. PlayStation Plus’un avantajlarından yararlanmak istiyorsanız deneme sürümünden sonra aboneliğinizi devam ettirebilirsiniz.

Aboneliğiniz süresince PlayStation Plusun vermiş olduğu bütün imkânlardan yararlanabilmeniz için store mağazasında bulunan yenilikleri abonelik işlemi yaptıktan sonra hemen görebilirsiniz. PlayStation Plus mağazasında bulunan bütün yeniliklere ilk olarak siz erişebilir ve bunları hızlı bir şekilde size ayrılan 10 GB’lık depolama alanına indirme şansınız bulunmaktadır. Bu şekilde işlemleri gerçekleştirdikten sonra PlayStation Plusun vermiş olduğu ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Belirli bir ücret talep edildiğinden dolayı size verilen olanakların da normal kullanıma göre çok daha fazla olacağından emin olabilirsiniz

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bilgisayar Nedir?

Bir önceki yazımız olan Ultra HD Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

Yazar Hakkında

İnternetteki bilgi kirliliğine ve spam yazılara tepki olarak "Türkiye'nin net bilgi kaynağı" O Nedir Net'i kurdu. Bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayesi yoktur.

Yorum Yap