İlginizi Çekebilir
Muud Nedir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Pubg Oyunu Nedir?

Pubg Oyunu Nedir?

Pubg Oyunu Nedir

Pubg oyunu günümüzde en popüler savaş kategorisinde yer alan oyunlardan bir tanesidir. Bu oyun online olarak oynanır. Bir hayatta kalma mücadelesi verilerek oynanan bir oyundur. Hem mobilden hem bilgisayardan oynama seçenekleri ile oyunlara ilgisi olan herkese merağı haline gelmiş ve oynamalarına neden olmuştur. Çok fazla alan kapladığından bu oyunu uygun cihazların olması gerekmektedir. Bu cihazlar eğer oyun için yeterli değilse oyunun düşük versiyonlu yani grafik özellikleri düşük olacak şekilde seçenekleri de bulunmaktadır.
Oyun içinde en fazla 4 kişilik gruplar oluşturularak toplamda 100 kişiyle bir savaşa girilir. Savaş öncesi kimle oyunun oyun oynayabileceğimizi seçebilmekteyiz. Oyunda sesli sohbetin olması oyunu cazip hale getiren özelliklerden bir tanesidir. Oyun survivor oyunu olarak da nitelendirilmektedir. En büyük Amaç hayatta kalmaktır

Oyun İçinde Neler Var?

Oyunun içinde yer alan harita seçeneklerini seçtikten sonra bir uçağın içinde atlayıp ardından paraşütle istenilen yere gidilmektedir. Ardından hızlı bir şekilde cephane malzemeleri toplanıp oyun karakteri güçlendirmektedir.

Oyunda Alınabilen Cephanelikler

 • Dürbün,
 • Çanta,
 • Mermi,
 • Silah kıyafet,
 • El bombası,
 • Sis bombası,
 • Molotof,
 • Çelik yelek ve araba tarzı cephanelikler yenilen yerdeki evlerden toplandıktan sonra karşısına çıkan oyuncu imha edilmeye çalışılmaktadır.

Keskin nişancı silahları kullanılarak pusu’da beklenilir. Rakip takımın oyuncuları geldiğinde onları öldürebilmektedirler. Oyunun en ilgi çekici özelliklerinden biri ise tava ile mermilere karşılık verilerek yaralanmaları etkisiz hale gelmesidir. arbalet oyunda en etkili silahlardan bir tanesidir. Oyunda etrafı mavi bir çember zaman içinde daralmaktadır. Çemberin dışında kalan kişiler sağlık durumunu gösteren bir çubuğun içindeki alanın gitgide azaldığını görmektedirler. Oyunun belirlemiş olduğu çemberin içine girmektedirler. Bu şekilde oyundaki bütün oyuncular birbirleriyle karşılaşmak zorunda kalmaktadırlar. Alan daraldıkça mavi alanı dışında kalmak daha hızlı bir ölümün gerçekleşmesine neden olmaktadır. Hem akıcı hem de gerçeğe benzerlik açısından büyük bir popülariteye sahip olan bu oyun günümüzde en çok oynanan savaş oyunlarından bir tanesidir. Pubg oyunu oynanması ile zaman içinden oyundaki karakter seviyeler atlayıp kendi seviyesine göre karakterlerin oynadığı oyunlara dahil olmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Tork Nedir?

Bir önceki yazımız olan RAM Nedir? başlıklı makalemizde ram hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

Yazar Hakkında

İnternetteki bilgi kirliliğine ve spam yazılara tepki olarak "Türkiye'nin net bilgi kaynağı" O Nedir Net'i kurdu. Bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayesi yoktur.

Yorum Yap