İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Saç Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saç Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

saç kremi

Kullanılan boyaların veya fön makinelerinden kaynaklı olarak saçını yıpranması gibi işlemler sonrasında hemen hemen herkes saç kremi kullanılmaktadır. Saç kremini kullanılma nedenleri arasında saçın sertliğinin giderilerek daha yumuşak ve doğal bir şekilde görünüm kazanmasına sağlamak vardır. Saçlar sertleştiği zaman taranması şekil alması çok zor bir hale gelmektedir. Saç kremi bu tür sertliklerin giderilerek saçın daha rahat taranmasını sağlayıp doğal bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Saç kremini sadece kadınlar değil günümüzde erkeklerde kullanmaktadır. Özellikle saçları birbirine dolanan kişiler saç kremini kullanarak saçın açılmasına yardımcı olur. Saçı uzun olanlar ise saç kremini tercih ederek saçına saçın bakımlı görünmesini sağlayabilirler.

Saç kremleri kendi arasında kullanım amacına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Değişiklik gösteren saç kremlerinden bir tanesi durulması gereken saç kremleridir.

Saç Kreminin Kullanımı

Avucunuza ceviz büyüklüğü kadar saç kreminin sıkkın ve mümkünse avucunuzda dağıtın. Ardından saçınıza yani saç uçlarınıza masaj yapar şekilde uygulayıp yedirmeye çalışın.  Saç kreminin nasıl kullanılır şeklinde ki sorunun en uygun uygulanışı bu şekildedir.

Kullanıldıktan Sonra Durulanan Saç Kremleri

Saç kremi saçın tiplerine uygulanmaz. Sadece uçlarına uygulanır. Saç yıkandıktan sonra uçlarına bir miktar saç kremi uygulanarak kabarmasını önleyebilirsiniz. Lakin saç kremini kullanılmasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus saçta uzun süre kaldığı zaman saçın dökülmesine neden olabilmektedir.

Durulanmayan Saç Kremleri

Bu Saç kremini her gün değil sadece haftada birkaç kez kullanmanız yeterli olacaktır. Durulanmayan saç kremlerinin her gün kullanılması saç köklerini tıkayacağından dolayı saçın fazla yağlanmasına neden olabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Sombre Nedir?

Mümkün olduğunca saç diplerinize saç kremlerini sürmemeye özen göstermelisiniz. Saç kremi seçerken saçınızın sahip olduğu özelliklere dikkat ederek seçmeniz alacağınız sonuç bakımından büyük bir önem taşımaktadır.

Saç Kreminin Saçta Çok Uzun Durması Saçın Yapısına Zarar Verebilmektedir

Saç kremlerinin içinde karatın bakım yapmak için uygun vitaminler veya proteinler bulunabilir. Lakin yine de uygun bir bakım yapabilmek için yağlı bir yapısı vardır. Bu yapısının saça zarar vermemesi ile yarar göstermesi arasındaki farklar saçta uzun süre durmaması ve saçın yapısına göre uygun saç kreminin seçilmesi gerektiği gerçeğine dayanmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Bakire Ne Demek? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

Yazar Hakkında

İnternetteki bilgi kirliliğine ve spam yazılara tepki olarak "Türkiye'nin net bilgi kaynağı" O Nedir Net'i kurdu. Bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayesi yoktur.

Yorum Yap